Haagse ontwerper Barnaart sluit winkel en verhuist naar Frankrijk

26 October 2023, 11:30 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Michael Barnaart (Facebook)

De bekende Haagse modeontwerper Michael Barnaart verhuist begin volgend jaar naar Frankrijk. "Het land van de mode", aldus Barnaart. Zijn in 2011 geopende boetiek in de Papestraat in het centrum van Den Haag sluit op 23 december. De webshop blijft wel open.

"Na vijftien prachtige jaren in Den Haag is het tijd om mijn horizon te verbreden", zegt Barnaart. "De stad heeft mij altijd ontzettend veel inspiratie geboden. Nu merk ik dat de schilderachtige Franse campagne een frisse wind door mijn ontwerpen doet waaien. Daar wil ik me graag op focussen om het beste uit mijzelf als designer te halen."

Barnaart krijgt met zijn ontwerptafel een plek in de torenkamer van het Petit château Le Piot in Fleurance, met uitzicht op het glooiende landschap van de Gascogne. "Dit is geen afscheid, dit is een nieuw begin. Online winkelen heeft een enorme vlucht genomen; via internet bereik ik een steeds groter internationaal publiek."

Tekst gaat door onder foto.

Foto: Michael Barnaart (Facebook)

Kasteeltje

"Natuurlijk zal ik de Papestraat missen. De mooie gesprekken en bijzondere ervaringen met mijn klanten in de winkel koester ik. Gelukkig maakt mijn man van Le Piot gastvrije chambres d'hôtes, waar iedereen van harte is uitgenodigd. En wie weet, inspireert dit kleine kasteeltje me tot een collectie van behang en woontextiel. In elk geval hoop ik dat mijn klanten net zo uitkijken naar alles wat uit dit nieuwe hoofdstuk voortvloeit."

Michael Barnaart werd bekend door zijn tricotontwerpen, die in (inter)nationale musea worden tentoongesteld. De afgelopen jaren heeft Barnaart zijn werkterrein verbreed met innovatieve stoffen, accessoires en samenwerkingsprojecten. Zijn werk, in kleine oplages en met aandacht voor het milieu geproduceerd, kenmerkt zich door de toegankelijkheid, heldere vormgeving, geraffineerde kleuren en unieke grafische dessins.